skocz do treści skocz do menu

Teraz Katalog

terazinfo.pl

Inne serwisy Teraz


Firmy wg Regionu (9)

Pomiary


img2f25a77.jpg

pilc, awionika, rejestratory, interfejsy, innowacyjność, pomiary, urządzenia pomiarowe

Wymagania w zakresie narzędzi pomiarowych

 

Dostawca powinien kontrolować, wzorcować i utrzymywać w należytym stanie narzędzia pomiarowe ( zarówno te, które stanowią własność dostawcy, jak i narzędzia wypożyczone lub dostarczone przez odbiorcę), aby umożliwić wykazanie zgodności wyrobu z podstawowymi wymaganiami. Narzedzia pomiarowe powinny być uzywane w sposób, który zapewni, że niepewność pomiaru będzie znana i zgodna z niepewnością wymaganą.

 

Dostawca powinien:

  • określać pomiary, które mają być wykonane oraz wybierać odpowiednie narzędzia pomiarowe,
  • określać oraz wzorcować i regulować narzędzia pomiarowe, które mogą wpływać na jakość wyrobu - co określonyczas lub przed użyciem
  • wprowadzać i dokumentować procedury wzorcowania określające typ narzędzi pomiarowych, numery identyfikacyjne, miejsce przechowywania, częstość sprawdzania, kryteria przyjęcia i czynności, jakie maja byc podjęte, gdy wyniki okażą się niezadowalające.
  • zapewniać zdolność narzędzi pomiarowych do niezbędnej dokładności,
  • oznaczać narzędzia pomiarowe za pomocą odpowiedniego symbolu lub zatwierdzonego zapisu identyfikacyjnego, aby było mozliwe wykazanie stanu wzorcowania.

Rzeszowska firma Pilc produkuje takie urządzenia pomiarowe jak rejestratory czy interfejsy. Dzięki tym urządzeniom są wykonywane pomiary temperatury, ciśnienia czy natężenia światła. Pomiar temperatury oraz pomiar ciśnienia jest wykonywany za pomocą rejestratora prp-j5, natomiast pomiar natężenia światła przez pip-02. Za wykorzystanie innowacyjności w produkcji tych urządzeń firma otrzymała wiele nagród na krajowym i zagranicznym rynku.

Powrót do listy

Biuro rachunkowe Prym
Artykuły - katalogi
Free Seo Directory
Artykuły